Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

<-- Z życia biblioteki

Konkurs
 „Irena Sendlerowa - Sprawiedliwa wśród Narodów Świata”

W 2018 r. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej poparł uchwałę ustanawiającą rok 2018 rokiem Ireny Sendlerowej. Właśnie 12 maja 2018 roku minie 10 rocznica śmierci tak wybitnej polskiej działaczki społecznej, która w czasie II wojny światowej była kierowniczką referatu dziecięcego Rady Pomocy Żydom „Żegota”.  Przyczyniła się do ocalenia z Holokaustu około 2500 żydowskich dzieci.

Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała konkurs poświęcony sylwetce tak  znamienitej postaci jaką była Irena Sendlerowa. Zmagania konkursowe miały miejsce 7 marca 2018 r. o godzinie 9:45 w czytelni szkolnej. Brało w nich udział siedemnastu uczniów naszej szkoły. W teście zawartych zostało 60 pytań. Były to pytania wyboru oraz zadania otwarte. Największą trudność uczniom sprawiły zadania otwarte. Przy pytaniach wyboru było różnie. Zdaniem uczestników test konkursowy był bardzo szczegółowy i trudny do napisania.

Laureatami konkursu zostali:

1. Nikola Stadnik kl. I A

2. Michalina Behnke kl. I TEI, Miłosz Borko kl. III A

3. Patrycja Kołodziej kl. I TEI, Aleksander Michalik kl. III T