Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

<-- Z życia biblioteki

GAZETKA I WYSTAWA KSIĄŻEK
1 MARCA - NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”


Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustawą z dnia 3 lutego 2011 roku zatwierdził dzień 1 marca Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” i świętem państwowym. Święto jest hołdem składanym żołnierzom podziemia antykomunistycznego, którzy po 1945 roku walczyli o prawo do samostanowienia polskiego społeczeństwa przeciwstawiając się sowietyzacji Polski.

Z okazji tego święta biblioteka szkolna przygotowała gazetkę i wystawę książek poświęconych tematyce związanej z działalnością „Żołnierzy Wyklętych”. Miała ona na celu upamiętnienie żołnierzy tzw. Drugiej Konspiracji, którzy stanowili ruch niepodległościowy w walce o suwerenność Polski.

Do ciekawostek wystawy należała sporządzona na jednej z książek dedykacja samego Józefa Bandzo - „Jastrzębia”.

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !!!