Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

<-- Z życia biblioteki

WYSTAWA KSIĄŻEK - „ ŻOŁNIERZE WYKLĘCI”

            Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - to święto państwowe obchodzone 1 marca. Ma na celu upamiętnienie żołnierzy tzw. Drugiej Konspiracji. Stanowili oni ruch niepodległościowy walczący o suwerenność Polski, uniezależnienie jej od wpływów ZSRR. Święto obchodzimy od 2011 r. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała wystawę książek poświęconych tematyce związanej z działalnością „Żołnierzy Wyklętych”.

            Do ciekawostek wystawy należała sporządzona na jednej z książek dedykacja samego Józefa Bandzo - „Jastrzębia”.

Większość książek prezentowanych na wystawie stanowiły książki zakupione przez szkołę w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Organizator: dr Przemysław Szczuchniak