Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień otwarty szkoły

24 kwietnia 2018 w naszej szkole odbył się po raz kolejny DZIEŃ OTWARTY pod hasłem „DOBRA SZKOŁA BLISKO CIEBIE!”. Gościliśmy gimnazjalistów głównie z powiatu sztumskiego, ale także z kwidzyńskiego, ze szkół w: Mikołajkach Pomorskich, Sztumie, Ryjewie, Czerninie, Przezmarku i Dzierzgoniu.

Gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły, zasadami rekrutacji i przedmiotami punktowanymi w procesie rekrutacyjnym.

W ofercie szkoły na rok szkolny 2018/19 znalazły się propozycje kierunków w liceum:

 • klasa biotechnologiczno-medyczna,
 • klasa cybertechnologiczna,
 • klasa socjologiczno-prawna
 • klasa event-manager,
 • sportowo-obronna,

a także propozycje kształcenia w Technikum w zawodzie:

 • informatyka,
 • ekonomisty,
 • logistyka.

Uczniowie naszej szkoły pełnili rolę przewodników i oprowadzali po szkole naszych gości. Starali się też odpowiadać na wszystkie nurtujące pytania zadawane przez ich młodszych kolegów. Nikt się nie nudził, gdyż w programie DNIA OTWARTEGO znalazło się wiele atrakcji:

- pokazy, doświadczenia i wystawy: „Świat niskich temperatur”, „Chemiczne barwy”, „Kolorowe piaski plaży i pustyń”,

- prezentacje osiągnięć konkursowych naszych uczniów,

- prezentacje zawodów - technik ekonomista, technik logistyk i technik informatyk w specjalistycznych pracowniach,

- pokaz podzespołów komputerowych,

- obsługę drona,

- konkursy, quizy dla gimnazjalistów:

 • Język obcy nie taki obcy...
 • Skojarzenia matematyczne
 • Test przyszłego informatyka
 • Milionerzy
 • Wytypuj mistrza „Rosja 2018”

- rozgrywki sportowe z udziałem gimnazjalistów.

Nasi goście mogli się przekonać, że w „Kasprowiczu” można atrakcyjnie spędzić czas na zajęciach Koła Teatralnego Iuvenis, w Klubie Gier Planszowych Pionkolandia, działając w Szkolnym Miniprzedsiębiorstwie czy biorąc udział w licznych akcjach wolontariatu.

Gimnazjaliści podczas zwiedzania mogli również obejrzeć wystawę fotografii „Szkoła w obiektywie”, porozmawiać z nauczycielami i pedagogiem szkolnym, a także odpocząć chwilę przy słodkościach w naszej kawiarence.

Zapraszamy od września do naszej szkolnej rodziny.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili naszą placówkę.