Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zajęcia z profilaktyki dla Rodziców

Zgodnie z założeniami Programu Wychowawczo - Profilaktycznego na rok szkolny 2017/18 w dniu 23 maja 2018 roku w naszej szkole przeprowadzono program pod nazwą - Dlaczego Rodzice powinni wiedzieć więcej o środkach uzależniających - „Uzależnienia”. Celem zadania było uświadomienie rodziców o konsekwencjach używania środków psychoaktywnych przez młodzież, omówienie negatywnego wpływu środków na zachowania w tym np. depresja, stres, zachowania ryzykowne. W trakcie szkolenia trener z Centrum „Medicus” w Kwidzynie omówił środki psychoaktywne takie jak alkohol, nikotyna, narkotyki, dopalacze. Pokazano różnicę między stereotypami, a faktami. Rodzice zobaczyli świat przez narko - gogle oraz poznali próbki oraz atrapy narkotyków. Istotnym elementem jest wczesne diagnozowanie niepokojących sygnałów.

Rodzicom dziękujemy za udział.

Zrealizowane zadanie było finansowane ze środków Miasta i Gminy Sztum w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta i Gminy Sztum na rok 2018.

Zespół ds. profilaktyki