Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mikołajkowy Przegląd Piosenki Świątecznej w Języku Obcym

Dnia 7 grudnia 2016 roku odbył się Mikołajkowy Przegląd Piosenki Świątecznej w Języku Obcym. Oprócz chóru reprezentującego naszą szkołę, wystąpili również uczniowie z Gimnazjum Nr 1 w Sztumie, Gimnazjum w Mikołajkach Pomorskich oraz z Zespołu Szkół w Dzierzgoniu. Dzięki nim mieliśmy okazję posłuchać popularnych piosenek zagranicznych, które często towarzyszą nam w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Zwycięzcami zostali uczniowie naszej szkoły, którzy zaśpiewali „Mi Burrito Sabanero” w języku hiszpańskim. II miejsce zajęła uczennica z Gimnazjum w Mikołajkach Pomorskich i ex aequo grupa z Gimnazjum w Sztumie. Dziewczęta reprezentujące Zespół Szkół w Dzierzgoniu zdobyły trzecie miejsce. W trakcie Przeglądu przekazywane były również informacje na temat angielskich, hiszpańskich i niemieckich tradycji świątecznych. Na koniec odbył się konkurs dla klas pierwszych i drugich, w który można było pochwalić się swoją wiedzą na temat zwyczajów bożonarodzeniowych w Anglii, Hiszpanii, czy w Niemczech. Zwyciężyła klasa I A. Zwycięzcom Przeglądu Mikołajkowego i konkursu o tradycjach świątecznych serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zainteresowanie i wzięcie udziału w naszej imprezie.