Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Amnesty International

Dnia 01 grudnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Marcina Noińskiego wzięli udział w organizowanym przez Amnesty International maratonie pisania listów do więźniów sumienia. Akcja ta ma charakter ogólnoświatowy, a jej celem jest pomoc osobom dyskryminowanym i więzionym za swoje przekonania. Zespół Szkół uczestniczy już w akcji od kilku lat. Jest to wspaniała lekcja obywatelskiej aktywności i zaangażowania w problemy współczesnego świata. Tym bardziej, że przynosi efekty. Każdego roku otrzymujemy informację o uwolnionej osobie. Piszmy zatem listy do prezydentów i premierów państw na cały świecie. Wszędzie tam, gdzie łamane są prawa człowieka.