Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

grafika t logistyk

Technik logistyk

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: matematyka, geografia.

Przedmioty punktowane w postępowaniu rekrutacyjnym – język polski oraz do wyboru trzy przedmioty: język obcy, matematyka, geografia, historia, informatyka.

Jeżeli interesujesz się bieżącymi wydarzeniami gospodarczym, posiadasz uzdolnienia ścisłe, lubisz planować, organizować, realizować i kontrolować, myślisz o dalszej nauce z możliwością rozpoczęcia kariery zawodowej, to ten kierunek jest właśnie dla Ciebie! Z pomocą nauczycieli zdobędziesz solidne podstawy dalszego rozwoju i poszerzania wiedzy na studiach wyższych, osiągniesz kwalifikacje właściwe dla tego zawodu. Technik logistyk jest to zawód z przyszłością. Cieszy się coraz większą popularnością, daje duże perspektywy i możliwości na rynku pracy. Różne rodzaje transportu łączą się z marketingiem, sztuką negocjacji w logistyce przewozami międzynarodowymi i działalnością logistyczną. Głównymi partnerami dla logistyków są: wojsko, policja, przemysł, budownictwo, handel, transport, telekomunikacja. Logistyka to nowoczesny kierunek - stale wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny, potrafiących podnosić konkurencyjność i efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw.

Podczas nauki uzyskasz kwalifikacje:

A.30 Organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji i magazynowania,

A.31 Zarządzanie środkami technicznymi podczas realizacji procesów transportowych,

A.32. Organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w jednostkach organizacyjnych.

 

Zdobędziesz tytuł Technika Logistyka,
uznawany w formie Europassu w całej Unii Europejskiej.

 

OFERTA KSZTAŁCENIA

 • indywidualne konsultacje dla uczniów szczególnie zainteresowanych przedmiotem lub mających trudności w nauce,
 • zajęcia prowadzone z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, nagrań filmowych i profesjonalnych programów wykorzystywanych w firmach,
 • wykorzystanie innowacyjnej metody kształcenia – „Wirtualne Laboratoria”,
 • zajęcia przygotowujące do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe,
 • przedsięwzięcia umożliwiające wykorzystanie wiedzy w praktyce.

 

WSPÓŁPRACA Z:

 • Młodzieżowym Centrum Kariery w Sztumie,
 • Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu,
 • Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

 

KONKURSY I DZIAŁANIA:

 • Olimpiady i konkursy logistyczne,
 • Organizacja działań związanych z „Rokiem Szkoły Zawodowców”,
 • Szkolna Internetowa Gra Giełdowa.

 

DLA ZAINTERESOWANYCH:

 • Wyjazdy edukacyjne na targi branżowe i do lokalnych przedsiębiorstw,
 • Działalność w młodzieżowym miniprzedsiębiorstwie,
 • Udział w projektach edukacyjnych,
 • Stypendia dla najlepszych uczniów.