Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

<-- Z życia biblioteki

Konkurs
Kardynał Stefan Wyszyński - „40 rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia”.

28 maja 1981 r. zmarł kardynał Stefan Wyszyński, nazywany Prymasem Tysiąclecia. Sejm RP, dla uczczenia wspaniałej postaci kardynała Wyszyńskiego i jego wielkiego znaczenia dla budowania wolnej i niepodległej Polski, ustanowił Kardynała jednym z patronów roku 2021.

Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała konkurs historyczny poświęcony tak znamiennej postaci. Zmagania konkursowe miały miejsce 30 września 2021 r. o godzinie 9:50 w czytelni szkolnej. Brało w nich udział 30 uczniów naszej szkoły. W teście zawartych zostało 49 pytań. Były to pytania wyboru oraz zadania otwarte. Oczywiście największą trudność uczniom sprawiły zadania otwarte.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Paulina Spinner kl. IV T
II miejsce Paulina Osińska Kl. IV T
III miejsce Otylia Pietrzyk kl. III A
III miejsce Oliwia Pypała kl. III TELg

Organizatorzy:

dr Przemysław Szczuchniak

ks. mgr Włodzimierz Hoffmann