Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

<-- Z życia biblioteki

Konkurs
„Anna Walentynowicz - legenda Solidarności”

 

Sejm Rzeczpospolitej Polskiej przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2019 Rokiem Anny Walentynowicz. Podkreślono w niej zasługi Anny Walentynowicz dla „utworzenia wielkiego ruchu solidarności i odzyskania przez Polskę niepodległości” oraz złożono hołd jej „niezłomnej postawie”.

90 lat temu, 15 sierpnia 1929 r, urodziła się Anna Walentynowicz - jedna z kluczowych i symbolicznych postaci rodzącej się na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych „Solidarności”. To z jej powodu wybuchł słynny strajk w stoczni Gdańskiej.

Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała konkurs poświęcony sylwetce tak znamienitej postaci jaka była Anna Walentynowicz. Zmagania konkursowe miały miejsce 18 października 2019 r. w czytelni szkolnej. W konkursie udział wzięło 44 uczniów naszej szkoły. Test konkursowy zawierał 60 pytań. Były to pytania wyboru oraz zadania otwarte. Oczywiście największą trudność uczniom sprawiły zadania otwarte. Zdaniem uczestników test konkursowy nie należał do najłatwiejszych. Był bardzo szczegółowy.

Laureatami konkursu zostali:

1. Sebastian Szramowski kl. II A LO
2. Otylia Pietrzyk kl. I Ap LO
3. Szymon Kamiński kl. II A LO