Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

<-- Z życia biblioteki

Szkolny konkurs historyczny
„Powstania Śląskie 1919-1921”

Podczas Powstań Śląskich polska ludność trzykrotnie wystąpiła przeciwko Niemcom w celu przyłączenia Górnego Śląska do odrodzonego państwa polskiego. Ten patriotyczny zryw uhonorował Sejm RP, który Rok 2019 ustanowił rokiem Powstań Śląskich. W uchwale podkreślono, że Powstania Śląskie są niezwykle ważnymi wydarzeniami w historii Śląska i Polski. Stanowią jedną z najpiękniejszych kart w dziejach narodu polskiego i są końcowym akordem procesu jednoczenia ziem polskich w okresie porozbiorowym.

Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała szkolny konkurs historyczny poświęcony tak ważnemu wydarzeniu w historii Polski,  jakim są Trzy Powstania Śląskie z lat 1919, 1920, 1921.

Zmagania konkursowe miały miejsce 4 lutego 2019 r. o godzinie 9:50 w czytelni szkolnej. Brało w nich udział piętnastu uczniów naszej szkoły. W teście zawartych zostało 60 pytań. Było to pytania wyboru oraz zadania otwarte. Zdaniem uczestników test konkursowy był bardzo szczegółowy i trudny do napisania.

Laureatami konkursu zostali:

1. Sebastian Szramowski kl. I A

2. Przemysław Kozubal kl. I T

3. Nikola Stadnik kl. II A