Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

<-- Z życia biblioteki

Wykład - Historia husarii polskiej

            W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych - 26 października 2017 r. w bibliotece szkolnej odbył się wykład historyczny wygłoszony przez Pana Mariusza Myszkiera, pasjonata historii, przewodnika Muzeum Zamkowego w Malborku. W spotkaniu wzięli udział uczniowie profilu humanistycznego klasy I A i II A - liceum ogólnokształcącego. Tematyka wykładu obejmowała zagadnienia związane z powstaniem husarii polskiej. W trakcie wykładu zostały przedstawione jej największe sukcesy od początku XVI w. do końca XVII w. Zdaniem młodzieży wykład był bardzo interesujący ponieważ obfitował w wiele ciekawostek.