Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

<-- Z życia biblioteki

Tadeusz Kościuszko - symbol wolności i patriotyzmu

            W 2017 r. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej poparł uchwałę ustanawiającą rok 2017 rokiem Tadeusza Kościuszki w związku z 200 rocznicą jego śmierci. Naczelnik Siły Zbrojnej Narodowej był człowiekiem, którego zasługi dziejowe przynoszą zaszczyt nie tylko nam Polakom, ale całej ludzkości. Sprawie niepodległości służył za życia i po śmierci przez pokolenia. Powiedziano o nim, że „był samą Polską”.

            Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała konkurs historyczny poświęcony sylwetce tak wybitnej postaci, jaką był Tadeusz Kościuszko. Zmagania konkursowe miały miejsce 20 października 2017 r. o godzinie 9:45 w czytelni szkolnej. Brało w nich udział siedemnastu uczniów naszej szkoły. W teście zawartych zostało 60 pytań. Były to pytania wyboru oraz zadania otwarte. Największą trudność uczniom sprawiły zadania otwarte. Przy zadaniach wyboru było różnie.

Wyróżniliśmy trzy pierwsze miejsca:

1. Aleksander Michalik kl. III TL
2. Patryk Sudoł kl. II A
3. Magdalena Michalska kl. II A