Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

<-- Z życia biblioteki

Rok 2017 - rokiem Josepha Conrada-Korzeniowskiego

W 2017 r. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej poparł uchwałę ustanawiającą rok 2017 rokiem Josepha Conrada-Korzeniowskiego.

Józef Konrad Korzeniowski to syn polskich zesłańców syberyjskich, pisarz piszący w Anglii i po angielsku, pierwszoplanowa postać literatury światowej. Ustanowienie roku 2017 Rokiem Josepha Conrada-Korzeniowskiego ma być formą uczczenia 160-lecia urodzin pisarza, autora powieści jak m.in. Jądro ciemności, Lord Jim, Smuga cienia czy Tajny agent. Rocznica urodzin artysty przypada 3 grudnia.

Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała gazetkę i wystawę utworów stanowiących przykład wybitnej twórczości pisarza.

Ponadto nauczyciele bibliotekarze przeprowadzili z wybranymi klasami zajęcia biblioteczne, których celem było zapoznanie uczniów z postacią wybitnego pisarza oraz dorobkiem jego twórczości.

Organizatorzy:   Katarzyna Kurdupska,
     Przemysław Szczuchniak.