Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

<-- Z życia biblioteki

GAZETKA
1 marca - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustawą z dnia 3 lutego 2011 roku zatwierdził dzień 1 marca Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” i świętem państwowym. Święto jest hołdem składanym żołnierzom podziemia antykomunistycznego, którzy po 1945 roku walczyli o prawo do samostanowienia polskiego społeczeństwa,  przeciwstawiając się sowietyzacji Polski i podporządkowania kraju Związkowi Radzieckiemu. Z okazji tego święta biblioteka szkolna przygotowała gazetkę. Miała ona na celu przypomnienie i uświadomienie uczniom, jak ważny jest ten dzień dla Polski.

Autor: dr Przemysław Szczuchniak