Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

<-- Z życia biblioteki

Konkurs historyczny - „Żołnierze Wyklęci na Ziemi Sztumskiej”

Żołnierze Wyklęci (także Żołnierze Niezłomni) tworzyli polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne. Był to ruch partyzancki, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, toczący walki ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustawą z dnia 3 lutego 2011 r. zatwierdził dzień
1 marca Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” i świętem państwowym.

Z okazji tego święta biblioteka szkolna przygotowała dla uczniów szkoły konkurs historyczny poświęcony ich pamięci.

Konkurs odbył się 27 lutego 2017 r. w czytelni biblioteki szkolnej. Wzięło w nim udział 15 uczniów naszej szkoły. W teście zawartych zostało 40 pytań konkursowych. Były to pytania wyboru oraz zadania otwarte, w których uczniowie mogli wykazać się wiedzą związaną z działaniem żołnierzy V Wileńskiej Brygady AK na terenie powiatu sztumskiego. Największą trudność sprawiły uczniom zadania otwarte.

Laureatami konkursu zostali:

  1. Miłosz Borko kl. II a
  2. Magdalena Michalska kl. Ia
    Łukasz Zieliński kl. III t
  3. Jakub Kun kl. I ti
    Patryk Szymczak kl. IIa

Gratulujemy!!!

Organizator: dr Przemysław Szczuchniak