Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

<-- Z życia biblioteki

Wielka Gdynia w okresie dwudziestolecia międzywojennego

8 października 2014 r. w bibliotece szkolnej odbył się wykład historyczny wygłoszony przez pana Mariusza Kardasa – doktora Wydziału Humanistycznego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas licealnych o profilu humanistycznym (Ib iIIb). Tematyka wykładu obejmowała zagadnienia związane z historią rozpoczęcia budowy miasta iportu w Gdyni. Młodzież poznała wiele faktów dotyczących tej narodowej inwestycji, która spłaciła się już przed II wojną światową, spełniając rolę katalizatora społecznej energii ipatriotyzmu. Dzięki Gdyni Polacy uwierzyli, że stać ich na realizację najambitniejszych marzeń iwyzwań XX wieku. Na zakończenie wykładu młodzież zadała prelegentowi wiele pytań. Zdaniem uczniów spotkanie było bardzo interesujące.