Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

<-- Z życia biblioteki

„Tradycja szlachecka na Powiślu.”

13 stycznia 2015 r. w bibliotece szkolnej odbyła się prezentacja wystawy „Dworki i nekropolie z powiatu sztumskiego”. Wystawa przedstwiała zdjęcia dworków szlacheckich związanych głównie z rodzinami Donimirskich i Sierakowskich. Uczniowie klasy Ib i IVtl wzięli udział w wykładzie prowadzonym przez pana A. Lubińskiego, który jest pasjonatem historii regionu sztumskiego. Wykład obfitował w wiele ciekawostek historycznych związanych z życiem i działalnością znanych polskich rodzin zamieszkujących ziemię sztumską.