Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

<-- Z życia biblioteki

Konkurs „Tradycja Świąt Wielkanocnych”

Dnia 21 marca 2016 r. na piątej godzinie lekcyjnej odbył się w bibliotece Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie konkurs pt. „Tradycja Świąt Wielkanocnych”. Brało w nim udział 23 uczniów naszej szkoły. W teście zawarte zostały 62 pytania. Były to pytania wyboru oraz zadania otwarte, w których mogli uczniowie wykazać się wiedzą związaną z tradycją i zwyczajami światecznymi z róznych regionów Polski. Największą trudność sprawiły uczniom zadania otwarte. Przy zadaniach testu wyboru bywało różnie. Zdaniem uczestników test konkursowy był bardzo szczegółowy i trudny do napisania.

Wyróżniliśmy trzy pierwsze miejsca:

  1. Monika Luberda kl. I A
  2. Rafał Kowal kl. II A
  3. Aleksandra Tomczyk kl. II B