Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

<-- Z życia biblioteki

Konkurs historyczny - „Cichociemni”

Cichociemni - żołnierze polscy, szkoleni w Wielkiej Brytanii do zadań specjalnych, zostali patronami roku 2016. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała dla uczniów szkoły konkurs historyczny poświęcony ich pamięci.

Konkurs odbył się 24 października 2016 r. o godzinie 10:45 w czytelni biblioteki ZS im. J. Kasprowicza w Sztumie. Wzięło w nim udział 19 uczniów naszej szkoły. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu, składającego się z 55 pytań. Były to pytania wyboru oraz zadania otwarte, w których uczniowie mogli wykazać się wiedzą związaną z działalnością i osiągnięciami Cichociemnych. Największą trudność sprawiły pytania otwarte. Przy zadaniach testu wyboru bywało różnie. Zdaniem uczestników test konkursowy był bardzo szczegółowy i trudny do napisania.

Laureatami konkursu są:
1. Szymon Sikorski kl. III T
2. Sudoł Patryk kl. I A
3. Szymczak Patryk kl. II A

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!