Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Szkoła pamięta”

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki, w której nasza szkoła wzięła udział, realizując kilka zadań. Pierwszym była patriotyczna wycieczka do Muzeum Stutthof w Sztutowie. Następnym spotkanie z osobą dokumentującą i popularyzującą historię naszej szkoły - panem Sławomirem Lipskim - podczas obchodów Dnia Patrona Szkoły. Natomiast 28 października br. uczniowie klas I tl, II a oraz reprezentant klas IV wraz z p. Wiesławą Kowalik, p. Beatą Ostrawską‑Nenczak i ze mną udali się na cmentarz „Parleta”. Tam dzięki informacjom p. profesor W. Kowalik poznali historie osób, przy grobach których zatrzymaliśmy się i zapaliliśmy znicze.

Wszystkie działania służyły przede wszystkim kształceniu u młodych ludzi potrzeby pielęgnowania pamięci o ludziach ważnych w historii naszej małej ojczyzny.

Halina Żyra.