Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W Muzeum Stutthof

Do Muzeum Stutthof w Sztutowie wyjechali uczniowie z klas III a, III tei, IV telg oraz IV tig. Towarzyszyły im opiekunki p. Marzena Chrześcijańska i p. Halina Żyra. Wyjazd odbył się 24 października br.

Pobyt w Muzeum rozpoczął się od obejrzenia dokumentalnego filmu o wyzwoleniu obozu Auschwitz. Następnie grupa zwiedziła były obóz Stutthof. Dzięki przewodnikowi uczniowie mieli możliwość poznania obozowej rzeczywistości.

W krematorium była chwila ciszy, by uczcić pamięć pomordowanych, a przy piecach krematoryjnych zostały złożone kwiaty.

Podczas zwiedzania panowała atmosfera powagi i skupienia.

Wycieczka dostarczyła niecodziennych wrażeń. Była czasem zadumy i refleksji.

Halina Żyra