Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zakończenie roku szkolnego

Rok szkolny 2020/2021, to inny rok niż wszystkie poprzednie w naszej szkole ale i w całej edukacji w naszym kraju. Uroczystość zakończenia roku przeprowadzono w dwóch turach. Gośćmi uroczystości byli - Starosta Sztumski, pan Leszek Sarnowski oraz prezes Klubu Sportowego „Zantyr”, pan Ryszard Mazerski.

Pani dyrektor, Wiesława Kowalik w swoim wystąpieniu nawiązała do ponad siedmiomiesięcznej nauki zdalnej. Mówiła o trudzie i wysiłku, jakie towarzyszyły uczniom i nauczycielom w tej inności edukacji. Stwierdziła, że zamknięcie i izolacja społeczna to ograniczenia w rozwoju społecznym młodego pokolenia, ale podkreśliła, że wszyscy nauczyciele podjęli trud aby ta sytuacja nie zostawiła cienia na psychice uczniów. Szukając plusów tego trudnego roku pani dyrektor zwróciła uwagę na fakt, że zdalna nauka spowodowała ogromne przyśpieszenie technologiczne w codziennym życiu szkoły.

Końcowe wyniki nauki w bieżącym roku są zdecydowanie wyższe niż w latach ubiegłych. Świadectwo z wyróżnieniem odebrało 49 uczniów. Najwięcej takich uczniów, bo aż 11, jest w klasie I B. Na wyróżnienie zasłużyło 12 uczniów ze 100% frekwencją przez cały rok. Byli to uczniowie z klasy: I B, II TELg i II TIg.

Mimo pandemii uczniowie brali udział w licznych konkursach przedmiotowych i tematycznych. Ostatni dzień nauki to świetna okazja do wręczenia nagród i wyróżnień przesłanych przez organizatorów.

W Ogólnopolskim Konkursie The Point laureatką została Julia Chęć.

Laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady przedmiotowej z języka polskiego są Michał Nazarewicz i Gromko Krzysztof.

Aurelia Machajewska, Izabela Kordowska i Jakub Dobrzyński uzyskali tytuł finalisty Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia.

Paweł Świderski został finalistą XIV Olimpiady Mediewistycznej.

Za wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Alchemik dyplomy odebrały: Julia Ewertowska, Aurelia Machajewska, Julia Bartnicka, Klaudia Paczkowska, Aleksandra Neumann. Natomiast w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym Geoplaneta plus dyplom uznania uzyskali: Adrianna Białkowska, Weronika Nabojczyk, Kinga Czarnecka, Agata Manczur i Jakub Dobrzyński. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej dyplomy uznania uzyskali: Ewertowska Lena, Julia Ewertowska, Białkowska Adrianna, Wiśniewska Kinga i Balicki Wojciech.

Najbardziej utytułowanym sportowcem szkoły w tym roku został Tyburski Igor, który w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS w LA w biegu na 800 metrów uzyskał tytuł mistrzowski.

Podczas uroczystości 17 uczniów zostało wyróżnionych dyplomem wolontariusza na medal.

Wszystkim uczniom pogratulowano wyników i zaproszono na spotkanie z wychowawca w klasie. Życzono im wypoczynku, radości i wielu przyjaźni w czasie wakacji oraz bezpiecznego powrotu do szkoły we wrześniu.

 list starosty