Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pożegnanie absolwentów

Największe święto w kalendarzu szkoły to wręczenie świadectw ukończenia nauki. W Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie w roczniku 2021 było 73 absolwentów - 48 licealistów i 25 absolwentów z technikum.

Ta uroczystość to dzień podsumowania całego cyklu nauki oraz pożegnania. Zawsze towarzyszą jej emocje i chwile wzruszenia. Wspomnienia i refleksje nad życiem szkoły z absolwentami rocznika 2021 zapoczątkowała pani dyrektor - Wiesława Kowalik. Mówiła o pierwszych spotkaniach z uczniami, o sukcesach, o zaangażowaniu absolwentów w życie szkoły. Słowom wypowiadanym przez panią dyrektor towarzyszyła prezentacja ukazująca absolwentów w życiu codziennym szkoły. Zdjęcia na ekranie wywoływały wspomnienia, uśmiech, nostalgię i wzruszenie.

Najwyższe wyniki w nauce w Liceum Ogólnokształcącym osiągnęła uczennica klasy III B - Agata Lityńska, a jej średnia ocen z całego cyklu nauki to 5,47, a w Technikum nr 1 - Iwona Kazimierska z wynikiem z czterech lat nauki 5,35. Uczennice te odebrały statuetkę z wpisem – ABSOLWENT 2021 – najwyższy wynik edukacyjny.

Poza tymi uczennicami absolwentami, którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem jest grupa 21 uczennic i uczniów, są to: z klasy III A - Agata Balicka, Wojciech Cylka, Grabowska Karolina, Kierzek Małgorzata, Kogut Marta, Kowal Kacper, Natalia Michalska, Agata Opalewska, Sandra Smoter, Sebastian Szramowski, Rafał Walichnowski, Paskal Wojewódzki z klasy III B - Joanna Jesionkowska, Agata Nabojczyk, Hubert Trzaska, Aleksandra Zawiślak, a z klasy IV T - Michalina Behnke, Klaudia Kwiatkowska, Tomasz Lewandowski, Jakub Pięta, Aleksandra Szalkowska. Uhonorowani oni zostali okolicznościowym medalem - ABSOLWENT 2021 – ukończenie szkoły z wyróżnieniem.

Uczennicą, która zachwycała wynikami z fizyki, z wiedzy o Unii Europejskiej oraz licznymi wiadomości nagradzanymi w konkursach tematycznych o treści historycznej była Agata Lityńska, którą wyróżniono statuetką - ABSOLWENT 2021 - Człowiek Renesansu.

Niewiele tajemnic historycznych oraz tych z wiedzy o społeczeństwie skryło się przed Szymonem Kamińskim. Rywalizacja w zakresie wiedzy z tej dziedziny nauki pozwoliła wyróżnić go statuetką ABSOLWENT 2021 – Szczególne osiągnięcia edukacyjne – historia i wiedza o społeczeństwie.

Szereg sukcesów przedmiotowych z matematyki uzyskiwała w czasie nauki Joanna Jesionkowska, a z języka angielskiego Cyprian Rzatkowski. Zostali oni nagrodzeni dyplomami wyróżnienia.

Swoje zainteresowanie i uzdolnienia plastyczne wykorzystywała w licznych konkursach tematycznych Agata Opalewska. Została uhonorowana statuetką – ABSOLWENT 2021 - szczególne osiągnięcia artystyczne.

Kamil Szymański został wyróżniony statuetką - ABSOLWENT 2021 – Szczególne zaangażowanie w życie szkoły – działalność artystyczna, a dyplomy wyróżnienia za zaangażowanie artystyczne zostały przygotowane dla: Michaliny Behnke, Natalii Meiners, Dominika Olszewskiego, Nikoli Gawrońskiej, Sandry Smoter, Sebastiana Szramowskiego, Michaliny Barnaś i Agaty Lityńskiej.

W licznych wydarzeniach świątecznych i występach okolicznościowych godnie reprezentowały szkołę uczennice, które prowadziły uroczystości - Michalina Barnaś i Laura Zawadzka. Obie zostały wyróżnione statuetką - ABSOLWENT 2021 - Profesjonalizm i wdzięk w prowadzeniu uroczystości szkolnych.

Życie szkoły to pomysłowość i kreatywność Samorządu Uczniowskiego. Statuetka – ABSOLWENT 2021 – godne reprezentowanie szkoły i praca w Samorządzie Uczniowskim została wręczona Tomaszowi Lewandowskiemu, a statuetkę - ABSOLWENT 2021 – Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego odebrał Kacper Tutaj. Dyplomy wyróżnienia za pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego zostały przygotowane dla: Aleksandry Zawiślak, Michaliny Barnaś, Anny Toruń, Michaliny Behnke, Natalii Meiners i Aleksandry Szalkowskiej.

Wielu absolwentów to osoby ogromnego serca, którzy wyróżnili się postawą empatyczną i wrażliwością na potrzeby innych. Wolontariusz na medal, takie wyróżnienie zostało przygotowane dla Dominika Olszewskiego, natomiast dyplomy wyróżnienia za działalność w wolontariacie odebrali: Anna Toruń, Joanna Jesionkowska Agata Lityńska, Michalina Barnaś, Zofia Przybylska, Kinga Lis, Michalina Behnke, Nikola Gawrońska, Małgorzata Kierzek, Natalia Michalska, Sandra Smoter, Daria Chyła, Kinga Lipińska, Dagmara Lubelska i Karolina Grabowska.

W czasie przed pandemią w rywalizacji sportowej wyróżnili się: Michalina Behnke, Kinga Lis, Michalina Barnaś, Anna Toruń, Dominik Felczak i Rafał Walichnowski. Uczniowie ci zostali wyróżnienia dyplomami uznania.

Dyplomy wyróżnienia dla sekcja e-sport, zostały przygotowane dla: Tomasza Lewandowskiego, Dominika Olszewskiego, Nikoli Gawrońskiej, Sylwestra Lewandowskiego, Kajetana Kleina, Dawida Młyńskiego, Jakuba Pięty i Iwony Kazimierskiej.

Klub Gier Planszowych „Pionkolandia” przygotował nagrodę dla Nikoli Gawrońskiej za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskiej Lidze Brązowej Rummikub oraz dyplomy za zaangażowanie i propagowanie gier logicznych dla: Nikoli Gawrońskiej, Dominika Olszewskiego, Agaty Nabojczyk, Joanny Jesionkowskiej, Sandry Smoter oraz Anny Toruń.

Wszystkim absolwentom świadectwo ukończenia szkoły wręczyła pani dyrektor w obecności wychowawcy.