Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wielki Maraton Czytelniczy - I etap

W naszej szkole rozpoczął się Wielki Maraton Czytelniczy „Na literackim szlaku”. Konkurs organizuje Wojewódzka Biblioteka w Gdańsku. Uczestnicy konkursu mają za zadanie przeczytać 6 lektur podanych przez organizatora konkursu (jedną na miesiąc) i napisać test sprawdzający.

Do I etapu konkursu przystąpiło 10 uczniów z naszej szkoły. Uczniowie zmierzyli się z tekstem Ryszarda Kapuścińskiego pt. „Transsyberyjska, 58”.
Najlepsi okazali się:

Sebastian Szramowski, kl. 3 a
Ida Chańko, kl.I b
Adrianna Błaszczak, kl. I a.

Gratulujemy!

Następny etap maratonu odbędzie się na początku listopada.

Lektura do przeczytania:
Andrzej Pilipiuk „Upiór w ruderze”.