Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Profilaktyka uzależnień

W dniu 1 października 2020 roku uczniowie klas drugich wzięli udział w zajęciach profilaktycznych „NOE”, realizowanych w ramach Programu Wychowawczo-Profilaktycznego szkoły. Zajęcia prowadzone były przez pracowników „Nowa Perspektywa” z Krakowa.

Na początku był mini wykład nt. programu z nawiązaniem do historii. Następnie odgrywanie psychogramy, zaaranżowanej przez prowadzących. Kolejna część zajęć polegała na losowaniu fasolek białych lub ciemnych, które miały oznaczać procent prawdopodobnych osób, mogących uzależnić się od używek, w tym od alkoholu. Ostatnia część zajęć polegała na przeprowadzeniu scenek asertywnych zachowań uczniów celem animowania i wspierania środowisk abstynenckich w rodzinach jak i w szkołach.

Program ukazał problemy wynikające z używania środków psychoaktywnych w tym alkoholu. Zwrócono uwagę na wpływ alkoholu na sferę biologiczną człowieka, ale również na całego człowieka, jego zmysły, intelekt, wolę, uczucia.

Zadanie finansowane ze środków Miasta i Gminy Sztum w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta i Gminy Sztum na rok 2020.

Bogusława Bogdańska - pedagog