Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

WYJAZD INTEGRACYJNY UCZNIÓW KLASY I B

            Niezwykle ciekawie rozpoczął się październik dla klasy I B. Uczniowie kolejny raz przekonali się, że szkoła nie musi kojarzyć się jedynie z siedzeniem w ławkach i słuchaniem wykładów. Wiedzę można zdobywać też w inny, znacznie ciekawszy sposób. W dniu 2 października klasa I B wraz z wychowawcą, panią Beatą Ostrowską-Nenczak oraz pedagogiem szkolnym, panią Bogusławą Bogdańską skorzystała z zaproszenia Uniwersytetu Gdańskiego i wzięła udział w zajęciach dotyczących sztuki dyskutowania. Studenci Wydziału Politologii specjalnie dla zaproszonych gości przeprowadzili debatę na temat: ,,Czy Józef Piłsudski jest najważniejszym ojcem niepodległej Polski?". Było to niezwykłe doświadczenie dla słuchaczy. Uczniowie Kasprowicza obserwowali sztukę wymiany poglądów, często skrajnych, jednak zawsze wyrażanych w sposób przyjazny dla przeciwnika. Przekonali się, że szacunek dla drugiej osoby jest podstawą skutecznej dyskusji, w której liczy się jedynie rzeczowa argumentacja swoich racji, a nie atakowanie personalne rozmówcy. Zajęcia te wywołały wiele pozytywnych emocji, a temat debaty na tyle zaciekawił klasę, że jeszcze długo, już po opuszczeniu gmachu Uniwersytetu, był przez nią omawiany.

            Pobyt w Gdańsku dla klasy I B był nie tylko ucztą dla ducha, ale też i dla ciała. Uczniowie postanowili zrelaksować się w parku trampolin Jump City. Ogromny basen z gąbkami i trampoliny sportowe natychmiast wprawiły wszystkich w dobre humory. Przez chwilę każdy poczuł się niczym zawodowy akrobata. Niektórzy nawet spełnili swoje, dotąd nieśmiałe, marzenia o lataniu. Na każdej buzi gościł uśmiech, a w oczach radość.

            Ach, jak to dobrze połączyć przyjemne z pożytecznym... a do takich niewątpliwie należał wyjazd do Gdańska.

Agata Lityńska, kl. IB