Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pomorze na Morze

27 września 2018 część klasy 3 A wzięła udział w akcji Pomorze na Morze organizowanej przez Pomorski Związek Żeglarski przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Patronat honorowy objął Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego. Pływaliśmy po Zatoce Gdańskiej żaglowcem Związku Harcerstwa Polskiego „Zawisza Czarny”. Podczas rejsu przyglądaliśmy się pracy załogi, samodzielnie stawialiśmy i składaliśmy żagle. Niektórym trafiło się szorowanie pokładu. Na koniec każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy certyfikat potwierdzający udział w rejsie. Później odwiedziliśmy Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, gdzie wzięliśmy udział w lekcji muzealnej związanej z obchodzonym w tym roku stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości.