Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

SPOTKANIE ZE SZTUKĄ

Dnia 30 maja 2018 roku w Sztumskim Centrum Kultury odbyły się warsztaty poświęcone oddziaływaniu sztuki na osobowość młodego człowieka. Prowadził je dyrektor SCK, pan Adam Karaś. Na początku spotkania piętnastoosobowa grupa uczniów z Kasprowicza musiała określić znaczenie terminów artysta sztuka. Trudno było jednoznacznie zdefiniować owe terminy, ale po kilku próbach w końcu się udało. Następnie uczniowie mieli za zadanie obejrzeć wystawę prac pani Hanny Uchmańskiej, a następnie podzielić się wrażeniami. Druga część warsztatów pobudziła wyobraźnię i kreatywność młodych ludzi, o czym świadczyło stworzenie przez wszystkich uczestników jednej historii z dowolną fabułą oraz wypromowanie siebie jako artysty. Najtrudniejszym zadaniem okazało się tworzenie rzeźby. Jedna osoba z grupy, mając za materiał rówieśników, musiała stworzyć dwie rzeźby o tematach: „Artysta” i „Sztuka'”. Pozostali uczestnicy interpretowali powstałe pomniki. Okazało się, że każdy w odmienny sposób odczytuje dzieła sztuki. Zajęcia pobudziły młodzież do kreatywnego myślenia i skłoniły do poszukiwania nieszablonowych rozwiązań. Grupa pod opieką pani Beaty Ostrowskiej-Nenczak opuściła zajęcia z nowymi doświadczeniami.