Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień przedmiotów matematyczno – przyrodniczych

02.03 2018r. w naszej szkole odbył się dzień przedmiotów matematyczno - przyrodniczych, czyli biologii, chemii, fizyki geografii, informatyki i matematyki. Celem tego działania było pokazanie ekstremów, czyli „najmniejszych i największych” w przedmiotach matematyczno - przyrodniczych.

Podczas spotkania odbył się teleturniej „Jeden z dziesięciu”. Pytania tego teleturnieju dotyczyły przedmiotów matematyczno - przyrodniczych. Wzięli w nim udział przedstawiciele klas I, II i klasy III T. Pierwsze mejsce w teleturnieju zajęli uczniowie klasy I A, drugie miejsce uczniowie klasy I T, a trzecie klasy II B. Teleturniej poprowadził: Cezary Staszewski z klasy II B. Po teleturnieju uczniowie klasy II TI przedstawili prezenację multimedialną ukazującą wartości ekstremalne z poszczególnych przedmiotów matematyczno - przyrodniczych. Następnie uczniowie zaprezentowali przedmioty matematyczno - przyrodnicze w dowolnej formie artystycznej: klasa I A - biologię, klasa II A - chemię, klasa II TI - fizykę, klasa I B i II TEL - geografię i matematykę klasa I A.

Sądzimy, że zamierzony cel spotkania został osiągnięty, czyli przybliżyliśmy wszystkim „najmniejsze i największe” w przedmiotach matematyczno - przyrodniczych, ucząc i bawiąc się jednocześnie.