Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

dkms

AKCJA KOMÓRKOMANIA ZAKOŃCZONA SUKCESEM!

Nasza szkoła, we współpracy z fundacją DKMS (Bazą Dawców Komórek Macierzystych Polska), włączyła się w akcję #KOMÓRKOMANIA.

W ramach kampanii PODARUJ KOMUŚ ŻYCIE odbyły się spotkania informacyjne dla uczniów, w czasie których omówiono prezentacje na temat przeszczepu szpiku kostnego oraz możliwości rejestracji potencjalnych dawców. W przeddzień finału akcji miało miejsce szkolenie dla wolontariuszy.

W dniach 23 i 30 listopada, na terenie naszej szkoły, przeprowadzona została rejestracja potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Cieszy fakt, że aż 68 osób wyraziło swoją gotowość do znalezienia się w bazie danych fundacji DKMS. Zarejestrowane osoby to nie tylko pełnoletni uczniowie, ale również rodzice i pracownicy szkoły.

Być może ktoś z nich podaruje osobie, czekającej na przeszczep szpiku, szansę na nowe życie...

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili swoją chęć pomocy poprzez rejestrację do Bazy Dawców Komórek Macierzystych.

Szczególne podziękowania należą się grupie 32 wolontariuszy, bez pomocy których nie udałoby się przeprowadzić wszystkich działań w ramach kampanii.