Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

LAN Party

W nocy z piątku na sobotę 27 października 2017, w godzinach od 18:00 do 6:00 roku odbyło się zorganizowane przez uczniów Zespołu Szkół Im. Jana Kasprowicza w Sztumie „LAN Party”. Jest to otwarte wydarzenie ukierunkowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem takiego przedsięwzięcia jest integracja uczniów z różnych klas oraz wspólna zabawa i odpoczynek od obowiązków szkolnych.

Przed wydarzeniem przygotowana została sala gimnastyczna. Uczniowie klas I i II technikum informatycznego stworzyli miejsca na ponad 40 stanowisk komputerowych. Wykorzystano do tego sprzęt szkolny. Najpierw przygotowano około 200 m przewodów w celu zasilenia oraz dostarczenia połączenia sieciowego do wszystkich komputerów, a następnie przyniesiono potrzebne ławki oraz krzesła i rozmieszczono kable. Uczniowie skonfigurowali potrzebne routery oraz podłączyli i sprawdzili działanie całego układu, po czym chętne osoby przyniosły na miejsce również swoje zestawy komputerowe.

O godzinie 18:00 „LAN Party” rozpoczęło się i do godziny 20:00 było otwarte dla uczniów z zewnętrznych szkół, którzy mogli zapoznać się z naszymi, a także przeprowadzać z nimi rozgrywki online. Dla chętnych otwarty był sklepik imprezy. Goście byli zadowoleni z przedsięwzięcia.

Po godzinie 20:00 wystartował mecz w Counter Strike Global Offensive, w którym rywalizowały dwie drużyny z naszej szkoły, zaś po nim na „dużym ekranie” wyświetlane były filmy oraz rozgrywki konsolowe. Gracze z naszej szkoły rywalizowali między sobą na wielu komputerach i w ogromnej liczbie gier. W przerwach oglądali filmy oraz mieli do dyspozycji zdalnie sterowany dron, który również cieszył się dużym zainteresowaniem.

Przed godziną 6:00 uczniowie zaczęli sprzątać salę oraz rozmontowywać sprzęt. Na szczęście obyło się bez problemu. Wydarzenie uznajemy za udane i istnieją zamiary powtórzenia imprezy tego typu w przyszłości, jednak na większą skalę, zapraszając do nas inne szkoły na cały okres wydarzenia oraz przygotowując większą ilość stanowisk.

Radosław Stankiewicz klasa II Ti