Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzecz o Niepodległej

10 listopada 2017 roku wraz z gośćmi z samorządu powiatowego i miejsko-gminnego, zakładów produkcyjnych i usługowych, przedstawicielami służb mundurowych, rodzicami i absolwentami uczestniczyliśmy w lekcji historii i patriotyzmu. Temat tej lekcji brzmiał - Rzecz o Niepodległej.

Rok 2017 to rok dwóch wielkich polskich bohaterów - Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego, którzy w różnym czasie prowadzili Polaków do wolności. Odwołania do literatury, wydarzeń historycznych oraz pieśni towarzyszące  Polakom, gdy o wolność i niepodległość trzeba było walczyć, brzmiały w auli szkoły i głęboko docierały do serc słuchających programu słowno - muzycznego, zaprezentowanego przez uczniów szkoły, a przygotowanego przez Panią Marzenę Chrześcijańską.

Zwieńczeniem uroczystości było wyróżnienie 40 uczniów naszej szkoły stypendiami Starosty Sztumskiego.