Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Niecodzienna lekcja języka polskiego

W ramach odchodów Dnia Patrona w murach naszej szkoły gościliśmy panią Janinę Sikorską, Dyrektor Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu oraz Sebastiana Jareckiego, adiunkta z tego muzeum. Pani Janina Sikorska wygłosiła wykład na temat życia i twórczości poety. Przywołała informacje, jakie pozyskała dzięki kontaktom z Marią Kasprowiczową i córkami twórcy: Janiną Małaczyńską oraz Anną Jarocką. Uczniów zaciekawiła też analiza rękopisów, do których odwołała się prelegentka, o czym świadczyły gromkie brawa na zakończenie spotkania.

Z kolei Pan Sebastian Jarecki przedstawił prezentację multimedialną dotyczącą biografii poety na podstawie zbiorów inowrocławskiego muzeum.

Na zakończenie swojej wizyty Pani Janina Sikorska przekazała dla społeczności szkolnej reprinty „Poezji” Jana Kasprowicza z 1889 roku i „Księgi ubogich” Jana Kasprowicza oraz folder promujący powiat inowrocławski, a także Muzeum im. Jana Kasprowicza.

Mamy nadzieję, że to spotkanie przyczyni się do lepszego zrozumienia twórczości Jan Kasprowicza.