Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Lekcja historii regionalnej

W ramach projektu realizowanego przez Muzeum Zamkowe w Malborku uczniowie klasy II A pod opieką pana Mariusza Krause brali udział w prawie dwu godzinnej lekcji historii regionalnej przeprowadzonej przez pana Arkadiusza Dzikowskliego. Tematem tego niezwykle pasjonującego i pouczającego spotkania były dzieje Zakonu Krzyżackiego przez pryzmat zamku sztumskiego. Uczniowie dowiedzieli się o początkach osadnictwa braci zakonnych w naszym mieście, poznali z detalami architekturę sztumskiego zamku, a na koniec dowiedzieli się jak wyglądało życie codzienne braci zakonnych. Każdy mógł osobiście dotknąć elementów ówczesnego wyposażenia czy przymierzyć uzbrojenie. „Żywe” lekcje historii są znakomitą formą zdobywania poszerzania własnej wiedzy.