Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Od 61 lat rozbrzmiewa w naszej szkole dzwonek inaugurujący nowy rok szkolny. Dla 70 uczniów klas pierwszych był to pierwszy dzień nauki w tej szkole. Podczas najbardziej uroczystej chwili złożyli oni ślubowanie, w którym zobowiązali się do systematycznej i wytrwałej pracy nad rozwojem swojej wiedzy, przestrzegania zasad koleżeńskiego współżycia, godnego reprezentowania szkoły i szanowania jej tradycji.

Jak co roku wiele ciepłych słów do wszystkich uczniów skierowała Pani Dyrektor i Goście uroczystości. W słowach inaugurujących rok znalazły się odwołania do wspomnień i przyjaźni wakacyjnych, ale też wskazówki dla maturzystów jak dojść do satysfakcjonującego wyniku maturalnego. Uczniowie klas pierwszych usłyszeli zapewnienie o życzliwości i pomocy, na jaką mogą liczyć u nauczycieli, starszych koleżanek i kolegów. Pani Dyrektor zaapelowała do wszystkich uczniów, licząc na ich aktywność w różnych płaszczyznach rozwoju i działalności w szkole. Życzyła nauczycielom wytrwałości i wprowadzania w czyn kreatywnych pomysłów uczniów.

Młodszych kolegów w tym dniu wspierali także absolwenci, którzy z sentymentem tu wracają i nie wyobrażają sobie spędzenia tego dnia gdzie indziej niż w murach swojej szkoły.