Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie z eurodeputowanym
Januszem Lewandowskim

Uczniowie klas na rok przed maturą mieli okazję spotkania się w szkole z eurodeputowanym Januszem Lewandowskim, przebywającym w tym dniu w naszym mieście. Temat, jaki został skierowany do uczniów - Unia Europejska szansą dla młodych.

Po około 20 minutach wypowiedzi eurodeputowanego rozpoczęła się dyskusja w której uczniowie kierowali pytania o programy i sposoby aplikacji unijnych, o wykorzystanie funduszy przez młodych ale również bardzo aktualne zagadnienia dotyczące uchodźców czy powszechności posiadania broni.

Pan Janusz wyznał uczniom, jakim atutem współcześnie dla Polaków w Europie jest posiadanie nazwiska Lewandowski. Temat piłki nożnej pozwolił nawiązać bardzo bezpośredni kontakt podczas spotkania. Uczniowie świetnie orientowali się w sukcesach Roberta Lewandowskiego w meczach nie tylko z Realem Madryt a gość zademonstrował jak zachowują się kibice niemieccy na stadionach po golach strzelanych przez kapitana naszej drużyny narodowej.