Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień przedmiotów matematyczno-przyrodniczych

Po raz kolejny w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza odbył się „Dzień przedmiotów matematyczno-przyrodniczych”. Inspiracją przedsięwzięcia jest ranga nauk przyrodniczych w rozwoju gospodarczym i społecznym oraz ogłoszony przez Urząd Marszałkowski w Gdański rok 2015 - Rokiem matematyki na Pomorzu. W ramach tego dnia uczniowie szkół gimnazjalnych z powiatu sztumskiego rywalizowali w konkursie matematycznym - „Matematyka wokół nas”. W konkursie wzięły udział 23 osoby, byli to uczniowie: Gimnazjum nr 1 w Sztumie , Gimnazjum Niepublicznego w Sztumie, oraz gimnazjaliści z Czernina, Dzierzgonia, Mikołajek Pomorskich i Starego Targu. Miłośnicy „królowej nauk” przez godzinę zmagali się z ciekawymi zadaniami matematycznymi.

Dzień przedmiotów ścisłych był doskonałą okazją do wręczenie nagród uzdolnionym matematycznie uczniom Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza. W ogólnopolskim konkursie „Alfik matematyczny” wyróżnienie za bardzo dobre wynik otrzymał Michał Sztandarski z klasy III a, za dobry wynik Patryk Szymczak z klasy II a oraz Jakub Nenczak z klasy I A.

Uczniowie „Kasprowicza” rywalizowali w konkursie „1 z 10”, odpowiadając na pytania z przedmiotów ścisłych. Zwycięzcami zostali uczniowie klasy II a Szymczak Patryk i Niewdana Szymon. Drugie miejsce zajęli pierwszoklasiści Rutkowski Dawid i Nenczak Jakub.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali i przedstawili prezentacje dotyczące zastosowania matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i informatyki w życiu codziennym. Młodzież mogła odpowiedzieć sobie na pytania: czy miłość to równanie chemiczne, jak zachowuje się pojazd w czasie hamowania, jak wyznaczać kierunki geograficzne itp.

Wszyscy świetnie się bawili.

biologia geografia
 informatyka  matematyka