Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

flagi

Urodziny Królowej Elżbiety II

Niedawno Wielka Brytania świętowała 90. urodziny najdłużej w historii panującej monarchini (która w lutym obchodziła diamentowy jubileusz - 60 lat panowania na Wyspach). Także my zdecydowaliśmy się uhonorować tę ważną postać i 16 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych, podczas którego świętowaliśmy urodziny Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II. Na uroczystość przyjechali Kanclerz Niemiec - Angela Merkel, Król Hiszpanii - Filip VI, którzy w prezencie dla Jubilatki przywieźli życzenia, potrawy hiszpańskie i niemieckie. Gwiazda muzyki zaśpiewała „Happy Birthday”, a później piękną balladę w języku hiszpańskim. Przyjechała także delegacja, która w trzech językach, angielskim, niemieckim i rosyjskim, wyrecytowała wiersz znanego polskiego poety Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”. We wszystkie postaci wcielili się uczniowie naszej szkoły. Odważni zmierzyli się też z tzw. łamańcami językowymi. Na koniec Królowa poprowadziła konkurs pod hasłem „Kocham Cię, Europo”, do którego zaproszono także nauczycieli - panią Bożenę Dąbrowską i panią Joannę Berg. Uczestnicy odpowiadali na pytania z różnych dziedzin: muzyki, geografii, języków obcych, czy sportu.

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w naszej uroczystości dziękujemy za występ i zmagania konkursowe, a Królowej Elżbiecie życzymy dużo zdrowia i kolejnych jubileuszy.