Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztaty na Politechnice Gdańskiej

W dniu 19.05.2016 informatycy z klasy II T oraz I T wraz z kilkoma chętnymi z I A udali się na „Pomorski Festiwal Nauki”, który organizowany był przez Politechnikę Gdańską. Dzięki temu mogliśmy wziąć udział w specjalnie dla nas zorganizowanych warsztatach na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.

Na początku zostaliśmy podzieleni na 2 grupy, po czym udaliśmy się do sal w których prowadzone były zajęcia. W pierwszej sali strzelaliśmy laserem do tarczy. Laser ten umieszczony był w wiatrówce, przez co mieliśmy wrażenie, że strzelamy prawdziwą amunicją. Karabin ten trzeba było nawet przeładowywać. Wyniki strzałów odbierane były za pomocą fotokomórki, która reagowała na przerwanie wiązki światła, a wynik przekazywała do komputera. Na monitorze mogliśmy również „podglądnąć”, w którym miejscu znajduje się wycelowany przez nas laser (niektórym ułatwiało to celowanie).

W drugiej sali mogliśmy wziąć udział w niesamowitych i interesujących doświadczeniach, które ukazywały potencjał optoelektroniki. Obserwowaliśmy działanie kamery termowizyjnej, przyglądaliśmy się hologramom oraz łączyliśmy wiązki świateł o różnych spektrach.

Ostatecznie na wydziale ETI spędziliśmy półtorej godziny, po czym wyruszyliśmy w stronę dworca oraz „Galerii Bałtyckiej” w której mieliśmy czas wolny na posiłek w Kentucky Fried Chicken. Z Gdańska wyjechaliśmy około 14:00, a nasza wycieczka szczęśliwie skończyła się w Malborku.

Marcin Malik 2Ti