Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie

Na zaproszenie Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie pana mł. bryg. Tomasza Banacha w dniu 20 listopada klasa II B o profilu sportowo-obronnym odwiedziła jednostkę Straży Pożarnej.

W ramach wizyty uczniowie Zespołu Szkół w Sztumie wysłuchali wykładu na temat „Bezpieczeństwa nad wodą”. Wykład wygłosił Zastępca Komendanta Straży Pożarnej w Sztumie kpt. Dariusz Treć, który omówił w sposób merytoryczny przykładowe zagrożenia, z którymi możemy się spotkać nad wodą i w wodzie w warunkach letnich, jak i zimowych. Oprócz tego wykładu prowadzący pokazał filmy szkoleniowe dotyczące zagrożeń wynikających z podpaleń w pomieszczeniach, a także zasady postępowania w różnych sytuacjach zagrożeń życia.

Uczniowie brali czynny udział w tej prelekcji, zadawali pytania o różne aspekty zachowań w czasie omawianych tematów. W trakcie zajęć młodzież zadawała pytania o możliwość zatrudnienia i warunki pracy w Straży Pożarnej.

Po wykładzie młodzież odwiedziła stanowiska pracy w tejże służbie. Mogła ona zapoznać się ze sprzętem ratowniczym i jego obsługą. Podczas wizyty uczniowie „podsumowali” codzienną służbę w roli zawodowego strażaka.

Zespół Szkół w Sztumie i Straż Pożarna zamierzają dalej kontynuować współpracę na gruncie sportowym, jak i wiedzy ratowniczej.