Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

10

Dnia 13 grudnia zakończyła się Ogólnopolska Akcja Szlachetna Paczka. Dzięki wsparciu społeczności naszej szkoły, Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II, Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych i Młodzieżowej Grupy Działania oraz wielu darczyńców lokalnych zakładów pracy zebraliśmy fundusze, dzięki którym udało się uszczęśliwić wybraną rodzinę z Elbląga. Prezenty dostarczyliśmy osobiście. Najbardziej radosnym momentem dla dzieci było otwieranie 28 paczek, wśród których znalazły się m.in. łyżwy, klocki, gra interaktywna, przybory szkolne, słodycze, odzież. Najpiękniejszym prezentem dla rodziców jednak okazała się pralka.

WSZYSTKIM DARCZYŃCOM DZIĘKUJEMY!

Drogi Darczyńco,
razem daliśmy rodzinie w trudnej sytuacji nadzieję na lepsze jutro!
Dziękujemy za czas, zaangażowanie w przygotowanie paczki. Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy,  jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.
Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem WAR-1742-509299), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Paczka sprawiła przeogromną radość rodzinie! Pani Barbara przez większość czasu stała zszokowana, po chwili pojawiły się także łzy szczęścia. Pan Mariusz również był bardzo zaskoczony, jednak, jak to mężczyzna, mniej okazywał swoje emocje. Dzieci były w siódmym niebie, Gabriela w końcu doczekała się łyżew - nie będzie musiała już jeździć w ciężkich, hokejowych łyżwach, które dostała kiedyś od cioci. Filip otrzymawszy grę, rozpakował ją i od razu zaczął w nią grać. Najmłodszy, Mikołaj, ucieszył się z otrzymanych klocków i słodyczy, które od razu zaczął pałaszować. Paczka wykonana przez Państwa pozwoli rodzinie na godne funkcjonowanie przez dłuższy czas, a tegoroczne święta na pewno będą weselsze i radośniejsze. To wszystko dzięki wam!

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Ja również podziękuję Wam Kochani, tym polskim pięknym słowem DZIĘKUJĘ. Mogłabym Wam napisać to w słowo w różnych językach, ale to i tak za mało, aby wyrazić moją wdzięczność i podziw dla Was. Jestem bardzo szczęśliwa, gdyż rodzina, którą się opiekowałam, również doznała niesamowitej radości i to właśnie dzięki Wam. Jesteście wspaniali, dalej rozwijacie Wasze wielkie i gorące serca. Niech Wam Bóg błogosławi, a na zbliżające się święta Bożego Narodzenia życzę Wam wszystkiego najlepszego, spędźcie je w gronie rodziny, przyjaciół i cieszcie się każdą spędzoną z nimi chwilą!

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Pani Basia wraz z swoją rodziną dziękują najpiękniejszym polskim słowem, jakim jest DZIĘKUJĘ. Paczka sprawiła uśmiech na twarzach dzieci, łzy szczęścia u mamy i wielką wdzięczność taty, który jak mi powiedział, że po raz pierwszy ktoś im tak pomógł, w tak wielki i wspaniały sposób.

W XV edycji SZLACHETNEJ PACZKI impuls do zmiany otrzymało ponad 20700 rodzin, których odwiedziło ponad 10000 wolontariuszy. Paczki przygotowało ponad 700000 darczyńców. Dziękujemy, że byłeś wśród nich. W załączniku e-maila znajdziesz imienny certyfikat z podziękowaniem za udział w projekcie.

11