Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Bez winy" - kolejny owoc grupy IUVENIS

Grupa IUVENIS działa przy Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie pod opieką p. Beaty Ostrowskiej-Nenczak. Miesiąc temu grupa w ramach projektu "Teatralny Pasjans" wystawiła "Antygonę" na deskach teatru sztumskiego, a w końcowej fazie - Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku. Pasjonaci teatru nie poprzestali na tym. Rozpoczęli pracę nad autorskim przedstawieniem, dotyczącym tematyki HIV/AIDS. Młodzi i pełni pasji aktorzy przygotowali spektakl pt. "Bez winy". Show opowiadało historię zakochanej pary, która przeżyła niezwykle ciężki okres, wywołany przez jedną wiadomość. Młodzieniec poznał prawdę - był nosicielem wirusa HIV, lecz dzięki wsparciu bliskich mu osób, przezwyciężył pojawiające się wątpliwości. Przedstawienie zapewniło im zwycięstwo w powiatowym etapie Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych "Pomyślmy o HIV", który odbył się 27. listopada br. w Szkole Łacińskiej w Malborku. W ten sam dzień aktorzy z Kasprowicza wystąpili w Sztumie przed władzami miasta, policją oraz mieszkańcami.

Dwa tygodnie później, 10. grudnia br. zaprezentowali sztukę na deskach Sali Teatralnej NOT w Gdańsku w finale tego przeglądu. W trakcie konkursu aktorzy spędzili mile czas na oglądaniu spektakli pozostałych piętnastu grup teatralnych. W oczekiwaniu na werdykt, wykazali się cierpliwością. Zresztą wcale niezmarnowaną!

Zdobyli WYRÓŻNIENIE i tym samym pokazali, że umieją zmierzyć się nie tylko z tragedią antyczną, ale także z trudnymi tematami, jakie dotykają człowieka współczesnego.

Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszego rozwoju umiejętności!

 

Skład zespołu Iuvenis:

1. Natalia Krawczyk IIIB

2. Weronika Sosnowska IIIB

3. Michalina Nenczak IIA

4. Marek Zarański IIA

5. Karolina Le Canh IA

6. Julia Domińczak IA

7. Agata Trafalska IA

8. Klaudia Długołęcka IA

9. Klaudia Grenda IA

10. Karolina Kuczyńska IA

11. Sandra Kotkiewicz IA