Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Kasprowicz” dzieciom

Z ciekawą inicjatywą wystąpili uczniowie klasa II B - humanistycznej, którzy zrealizowali spektakl dla dzieci „Przyjaciela mieć bym chciał, czyli o kotku, który to, co najpiękniejsze krył głęboko w środku”. Opowieść dla dzieci ukazuje bardzo poważne i ważne problemy: tolerancję, przyjaźń, empatię. Pod postacią kotów ukrywają się ludzie egoistyczni, zapatrzeni w siebie, w blichtr zewnętrzny, urodę, pieniądze. Tym negatywnym postaciom zostały przeciwstawione pozytywy: dobroć, serdeczność, empatia, inteligencja, człowieczeństwo. Bajka uczy także czystej i pięknej miłości do zwierząt. Uczniowie wystawili ten pouczający, acz ciekawy i wesoły spektakl dla przedszkolaków w Kwidzynie oraz w dwóch przedszkolach w Sztumie. Przedstawienie spotkało się z żywiołową reakcją dzieci.

To cenne doświadczenie zarówno dla naszych uczniów, jak i przedszkolaków. Młodzież miała okazję przeżyć jeszcze raz własne dzieciństwo, zaprezentować swoje umiejętności, kształcone w programie klasy humanistycznej, zmierzyć się z trudną formą teatralną, jaką są spektakle dla dzieci. Małe dzieci stanowią najbardziej wymagającą i szczerą publiczność. Dzieci nauczyły się, dlaczego warto być dobrym i co należy cenić w drugim człowieku. Ponadto przedszkolaki zaprzyjaźniły się z uczniami, a uczniowie pochylili się nad dużo młodszymi, co sprawiło im niezwykłą frajdę.

Uczniowie stwierdzili, że cały trud, związany z przygotowaniem spektaklu, stres, który towarzyszył im w tym czasie został nagrodzony uśmiechem, szczerym zachwytem małego dziecka. Wrażenia po występach stanowią bezcenne doświadczenie, a umiejętności, które przy tej okazji nabyli licealiści, z pewnością zaprocentują w dalszej edukacji.