Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE

            Uczennice naszej szkoły: Asia Dulska, Basia Wędrychowska, Paulina Monkielewicz, Ola Oleksa i Natalia Krawczyk pod opieką pani profesor Beaty Ostrowskiej – Nenczak wzięły udział w Projekcie informacyjno – szkoleniowym finansowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, zrealizowanym przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Gdańsku w partnerstwie Uniwersytetu Gdańskiego, który obejmował pięciodniowe warsztaty dziennikarskie.

Podczas pierwszych spotkań omówiony został temat funkcjonowania mediów, komunikacji oraz opinii publicznej. Kolejne zajęcia odbyły się w Radiu Internetowym MORS (Mega Otwartym Radiu Studenckim) UG. Najpierw pan Jarosław Zorn, realizator dźwięku, zaprezentował nowoczesne studio. Później pani Alina Kietrys, która prowadzi warsztaty ze studentami dziennikarstwa i komunikacji społecznej na UG, omówiła etapy nagrywania przykładowej audycji. Dużym zainteresowaniem cieszył się temat mechanizmu odpowiedzialnego za puszczanie piosenek.

Uczestnicy warsztatów mieli również możliwość nagrania własnej audycji. Ostatnie spotkanie z tego cyklu poprowadzili dziennikarze z TVN – reporterzy i operator kamery. Przedstawili oni krótki, przykładowy wywiad. Następnie uczestnicy sami mogli wcielić się w rolę dziennikarza i stanąć przed obiektywem kamery, relacjonując emocjonujące wydarzenie bądź przeprowadzając wywiad z zawodowym reporterem. Podsumowaniem warsztatów była debata na temat dostępu do informacji publicznej, poprowadzona przez Prezes PTE Oddział w Gdańsku, panią prof. zw. dr hab. Danutę Rucińską.

Uczestnicy otrzymali miłe upominki i certyfikaty. Było to nowe i ciekawe doświadczenie, dzięki któremu uczennice „z Kasprowicza” mogły poznać tajniki pracy dziennikarskiej.

 

Barbara Wędrychowska – klasa IB