Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

WYRÓŻNIENIE DLA MARTY ZARAŃSKIEJ

W samo południe, 30 września 2014 roku, w cudownej Sali Mieszczańskiej znajdującej się w zabytkowych murach gdańskiego Ratusza Staromiejskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień za udział w konkursie historycznym „Żołnierze naszej niepodległości”. Uczennica trzeciej klasy liceum ogólnokształcącego, Marta Zarańska, odebrała wyróżnienie za pracę poświęconą Żołnierzowi Wyklętemu, porucznikowi Zdzisławowi „Żelaznemu” Badosze. Marta nadała swojej pracy następujący tytuł: „Niezapomniany kolega ipostrach dla Bezpieczeństwa. Sylwetka Zdzisława Badochy „Żelaznego”. Opiekę merytoryczną nad Martą sprawował pan Mariusz Krause.

Konkurs miał charakter regionalny. Brali w nim udział uczniowie z województw: pomorskiego i kujawsko – pomorskiego. Jego organizatorem było Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku.