Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztaty teatralne w ramach projektu
Artystyczna dusza drzemie w każdym z nas,
finansowanego z Budżetu Obywatelskiego

W dniach 19-20 października w ramach współpracy z Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Uśnicach członkowie grup: IUVENIS i Uśnickich Aniołów wzięli udział w niezwykłym projekcie teatralnym Artystyczna dusza drzemie w każdym z nas. Dwudniowe warsztaty były prowadzone przez aktorów z Łodzi, państwa Marzenę i Adama Łoniewskich. Młodzież została zapoznana z różnymi technikami teatralnymi, a także relaksacyjnymi. Zajęcia odbywały się w salach Sztumskiego Centrum Kultury oraz w Stajni Iskra, gdzie nocowali wszyscy uczestnicy warsztatów. Do późnych godzin wieczornych trwały próby, a także praca nad przygotowaniem scenografii oraz kostiumów do przedstawienia pt.: "Niezwykła podróż pirata Szprota", jakie miało być zaprezentowane najmłodszym mieszkańcom naszego miasta w ostatnim dniu warsztatów.

Jednak nie to zdecydowało o niepowtarzalnym charakterze nowego doświadczenia. Dostaliśmy możliwość współpracy z aktorami z grupy Uśnickie Anioły, co dało nam okazję spojrzenia na teatr z innej strony. Zobaczyliśmy, że można przedstawić wiele emocji nie używając słów, że nie wolno się poddawać i że każdy może spełniać się na scenie. Bardzo zintegrowaliśmy się ze sobą poprzez wspólne zakwaterowanie w Stajni Iskra. Po wtorkowym występie nadszedł czas na dalsze zajęcie integracyjne. Najpierw była jazda konna z elementami hippoterapii, która bardzo przypadła nam do gustu, a następnie wycieczka bryczką po okolicznym lesie. Na zakończenie i podsumowanie tych wspaniałych dni mogliśmy ogrzać się przy ognisku, opowiadając sobie wrażenia i planując następne teatralne spotkanie. Smak tych wspólnie pieczonych kiełbasek jeszcze na długo pozostanie nam w pamięci.

 

LISTA UCZNIÓW
biorących udział w warsztatach teatralnych
„Artystyczna dusza drzemie w każdym z nas”,

w dniach 19-20 października 2015 roku

  1. Krawczyk Natalia - III B
  2. Nenczak Michalina - II A
  3. Zarański Marek - II A
  4. Le Canh Karolina - I A
  5. Grenda Klaudia - I A
  6. Kuczyńska Karolina - I A
  7. Trafalska Agata - I A