Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo

 

Celem projektu jest pobudzenie aktywności twórczej oraz integracja osób z różnych miejscowości,

grup społecznych i wiekowych

CZAS TRWANIA PROJEKTU: SIERPIEŃ - LISTOPAD’2015

Teatralny Pasjans to projekt edukacyjny organizowany przez Gdański Teatr Szekspirowski dla sprawdzenia, co stanie się, gdy ten sam tekst przygotują równocześnie trzy niezależne od siebie grupy. Każda z grup, wspólnie z ekspertem, pracować będzie nad jednym z tekstów: „Antygona” Sofoklesa, „Dziady cz. II” Adama Mickiewicza lub „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Na przeglądzie finałowym obok siebie staną wszystkie zespoły i jeden po drugim – uczniowie obok seniorów, osoby zdrowe i z niepełnosprawnościami – zaprezentują swe spektakle.  Efektem projektu będzie stworzenie przez każdą z grup 9 spektakli teatralnych. Jeden z trzech tekstów przydzielony będzie równocześnie grupie młodzieży, seniorów i osobom z niepełnosprawnościami.


Szkolna grupa teatralna IUVENIS od września pracuje nad „Antygoną” Sofoklesa.