Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

dkms

#Komórkomania w Kasprowiczu!

Zapraszamy wszystkie osoby dorosłe w wieku 18-55 lat
do udziału w akcji!

            Dnia 14 listopada 2019 roku w łączniku Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie, w godzinach 09:00-17:00 odbędzie się rejestracja potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że jest chory na białaczkę (nowotwór krwi). Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.

Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy wynosi od 1:20000 do nawet 1: kilku milionów. Niestety mimo tego, że na całym świecie jest ponad 26 milionów potencjalnych Dawców szpiku, nadal nie wszyscy Pacjenci znajdują swojego „bliźniaka genetycznego”.

O przeszczepieniu decyduje zgodność cech tkankowych, których jest ponad 13000 i mogą występować w milionach kombinacji. To właśnie sprawia, że poszukiwania są tak trudne.

Dlatego rejestracja w banku dawców szpiku kostnego znacznie zwiększa prawdopodobieństwo uratowania komuś życia.

Im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców, tym większa szansa dla chorych na znalezienie „bliźniaka genetycznego”.

PRZYŁĄCZ SIĘ DO WALKI
Z NOWOTWORAMI KRWI!!!

Wolontariusze Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie