Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

<--Jubileusz 65-lecia szkołyJubileusz 65-lecia szkoły

 

Jednodniówki z poprzednich Zjazdów:

I Zjazd Absolwentów (wersja pdf)
III Zjazd Absolwentów (wersja pdf)
IV Zjazd Absolwentów (wersja pdf)
V Zjazd Absolwentów (wersja pdf)
VI Zjazd Absolwentów (wersja pdf)

Materiały po VII Zjeżdzie Absolwentów na stronie naszej szkoły w dziale Uczniowie -> Absolwenci -> VII Zjazd Absolwentów

Inne materiały z poprzednich Zjazdów na stronie naszej szkoły w dziale Uczniowie -> Absolwenci -> Poprzednie Zjazdy

Prezentacja z okazji VII Zjazdu Absolwentów:

Fragmenty filmu z VII Zjazdu Absolwentów:

 

S i ó d e m k a czyli Zjazdowy Klucz do Szkół

Dzisiaj jesteśmy na Siódmym Zjeździe Absolwentów SZKOŁY przy ul. Kasprowicza w Sztumie. Już cztery razy pisałem w zjazdowych Jednodniówkach o Szkole, Nauczycielach, Przyjaciołach Szkoły, Sponsorach i o nas - Absolwentach. Pisałem o owocach naszych Zjazdów. O tych dla szkoły i o tych dla nas. Piąta Jednodniówka i kłopot. Jak napisać o tym co wyżej, ale inaczej.

Moim pomysłem na dzisiaj są przysłowia. Polskie przysłowia. Przepraszam - jedno angielskie. Rozpoczynam to karkołomne przedsięwzięcie od tego:

Ciekawość jest pierwszym stopniem do....., a właśnie że nie - do Sztumu. Do miejsca naszej nauki i młodości. Stwierdzenie już znane, może aż za bardzo, ale prawdziwe. To dobrze, że jesteśmy ciekawi, jak Szkoła wygląda. Co się zmieniło i czy przypomina tę sprzed lat. To dobrze, że jesteśmy ciekawi, co robią i jak się mają nasze Panie i nasi Panowie Profesorowie, którzy w Szkole pracowali i pracują. To dobrze, że jesteśmy ciekawi, co robią i jak się mają nasze Koleżanki i Koledzy Absolwenci. Tu znalazłem miejsce na małą prywatę. Przepraszam, ale jestem cholernie ciekawy spotkania i rozmowy z moją Koleżanką Elą Wiktorowicz i innymi Przyjaciółmi z mojej klasy. Tego samego Wam Drodzy Absolwenci życzę. Spotykajcie się, rozmawiajcie, wspominajcie. Dzisiaj jest na to czas.

Cierpliwość to ostatni klucz, który otwiera wszystkie drzwi i mój dopisek - do Szkoły. Tu wracają chwile młodości, niezapomnianych przyjaźni, wspomnień oraz czasy, w których się nosiło czapkę, tarczę, biało-czarny lub biało-granatowy strój. Miało się krótkie włosy i osiemnaście lat. Powiedzcie, komu to przeszkadzało? Mam na myśli choćby czapkę, tarczę i te osiemnaście lat.

            Szkoła każdemu otwarta - właśnie przez ten nasz Klucz Zjazdowy. Kto przyjedzie, ten wejdzie. Cieszę się, że jesteście tu i teraz dzięki naszej wspólnej cierpliwości. Co pięć lat taki Klucz możemy mieć. Tak jak dzisiaj. Wystarczy chcieć.

Teraz pora na Anglików: Długa nieobecność przynosi zapomnienie. Mają rację. Właśnie dlatego przyjeżdżajcie częściej. Na Zjazdy Klasowe, na Urodziny lub Imieniny Waszych Wychowawców, np. jak ostatnio na Urodziny prof. Zbigniewa Wierzbickiego z maturzystami z roku 1966/67 i sympatykami Pana Profesora.

Przyjeżdżajcie na każdy nasz Zjazd. Szkoła zaprasza. Zapraszamy my, organizatorzy. Nie ociągaj się. Przyjeżdżaj. Tu będziesz jedną z Gwiazd.

Miło szaleć, kiedy czas po temu. No to szalejmy, tak w Szkole jak i na Balu Absolwentów.

DZISIAJ należy do nas !!!

Moi Drodzy

Witam Wszystkich bardzo serdecznie. Witam Wszystkich Nauczycieli i Pracowników Zespołu Szkół, witam Dostojnych Gości i Przyjaciół Szkoły, witam Sponsorów, witam Wszystkich Absolwentów szkoły przy ulicy Kasprowicza w Sztumie. Dziękuję w imieniu organizatorów Zjazdu za Wasze przybycie i uświetnienie naszego 60-lecia Szkoły - Zjazdu w Roku 600-lecia Miasta Sztum (1416-2016). Życzymy Naszemu Miastu Wszystkiego co Najlepsze: Rozwoju, Sukcesów, Wdzięczności Mieszkańców i kolejnych Wspaniałych Pełnych Radości Jubileuszy.

Chciałbym tą drogą, w obecności Was Wszystkich, podziękować Całej Szkole za zorganizowanie Zjazdu. Dziękuję Pani Dyrektor Wiesławie Kowalik, Nauczycielom i Uczniom za pracę i wszelką pomoc w Jego przygotowaniu. Dziękuję także Koleżankom i Kolegom z Grupy Organizującej Zjazd. DZIĘKUJĘ !!!

Moi Drodzy Absolwenci na zakończenie wymyśliłem taką oto rymowankę:

Kto ma Klucz Zjazdowy, ten zawsze wejdzie do Szkoły - Klucz Ósemka 2021.

Z a p r a s z a m y

Sztum 24 września 2016 r.

Przewodniczący Grupy Organizacyjnej
VII Zjazdu Absolwentów 2016
Zdzisław Juszczak L.O. Matura 1963
Wychowawczyni Emilia Lachowicz